6. Uluslararası Yeni Nesil Demiryolu Teknolojileri Konferansı

Amberg yeni nesil demiryolu ölçme sistemi IMS1000

12 Eylül 2019 tarihinde, İstanbul'da İMC Organizasyon tarafından düzenlenen 6. Uluslararası Yeni Nesil Demiryolu Teknolojileri Konferansı başarı ile tamamlandı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, TCDD, İBB, TÜBİTAK, TÜLOMSAŞ ve büyükşehir belediyelerinden yetkililerin yaptıkları sunumlar ile zenginleşen etkinlik; tüm Türkiye'den kamu, üniversite ve özel sektör temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşti. Yeni nesil demiryolu teknolojileri konusunda Türkiye'deki gelişmelerin tartışıldığı konferansda, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Raylı Sistem Daire Başkanı Doç. Dr. Pelin Alpkökin tarafından yapılan "İstanbul'daki Raylı Sistemlerin Mevcut Durumu" konulu özel sunum ile İstanbul'da devam eden ve planlanan raylı sistem projeleri hakkında bilgiler paylaşıldı.

 

İsviçre menşeili Amberg Technologies AG firmasının Türkiye yetkili temsilcisi olan firmamız Sistem AŞ'nin stand açarak katıldığı etkinlikte, Amberg'in yeni nesil demiryolu ölçme sistemi olan IMS1000 tanıtımı yapıldı. Ray aracı bazlı ve IMU (Atalet Ölçüm Sistemi) entegreli IMS1000, IMS3000 ve IMS5000 demiryolu ölçme sistemleri; yüksek hızlı tren hatları, konvansiyonel hatlar, şehir içi banliyö ve tramvay hatlarında hem yapım hem de bakım aşamalarında yüksek performanslı komple ölçüm çözümü sunmaktadır. Ray aracı ile hat geometrisi; 3 boyutlu olarak, yüksek doğrulukla ölçülürken, ray aracı üzerine monte edilen tek nokta lazerli profil aygıtı ya da yüksek yoğunluklu nokta bulutu toplamaya imkan veren lazer tarayıcı yardımı ile, eş zamanlı olarak hat çevresinin mevcut durum ölçümü ve gabari (tünel ve açık hat) analizi amaçlı ölçümlerin yapılması mümkündür. IMS demiryolu ölçüm sistemleri ile saatte 4000m'ye varan ölçüm performansına ulaşılabilmektedir.

Sistem A.Ş. olarak güzel ve verimli geçen bu etkinlikte yer almaktan dolayı son derece mutluyuz. Organizasyonda emeği geçen herkese ve standımıza ilgi gösteren tüm katılımcılara teşekkür ederiz.Haber Albüm