Leica Pegasus:MapFactory

Leica Pegasus:MapFactory

Veri toplamadan, veri işlemeye hızlı ve etkili iş akışı

Leica Pegasus:MapFactory

Mobil Gerçeklik Yakalama

 

Leica Pegasus:MapFactory yazılım seti Leica Pegasus Mobil Sensör Platformu için komple bir çözümdür; veri toplamadan veri işlemeye tüm iş akışını kapsar. Etkili iş akışı ve yarı otomatik veri işleme özelliğiyle birlikte sezgisel kullanıcı arayüzü sayesinde proje belgelerini hızla alın.

 

Leica Pegasus: MDA ile Veri Alma
Leica Pegasus MDA veri alma esnasında sizin yardımcı pilotunuzdur. Kurulumu yapmanıza ve nokta bulutu, görüntüler, IMU ve GNSS verilerini Leica Pegasus:Two’ya kaydetmenize imkan sağlar. Sistem durumu hakkında bilgiler verir ve işiniz tamamlandığında verileri indirebilirsiniz.

 

NovAtel Inertial Explorer® ile Doğru Güzergah
NovAtel Inertial Explorer® yazılımı ham GNSS, IMU ve hız sensörü gözlemlerini işleyerek alınan görüntü ve nokta bulutu verilerini jeoreferanslandırmak için kullanılabilecek kusursuz bir araç güzergahı oluşturur. Bu post-proses modülü tahmini güzergah doğruluğunu raporlar.

 

Leica Pegasus:AutoP ile Hızlı Otomatik Post-Proses
Leica Pegasus:AutoP yazılımı dinamik kamera görüntüleri ve nokta bulutu taramalarını birleştirip nokta bulutu ve görüntü verilerinin bindirilmiş çıktısını görüntüler. Bu veriler birlikte Leica Pegasus:Viewer ve Leica Pegasus:MapFactory’de kullanılabilir. 

 

Verileri  Leica Pegasus:Viewer ile Hızla Kontrol Edin
Leica Pegasus:Viewer işlenen görüntü ve nokta bulutlarını görüntülemeye ve bunlar arasında gezinmeye imkan verir. Leica Pegasus:Viewer ile verileri hızlıca paylaşabilirsiniz.

 

Leica Pegasus:MapFactory ile Veri işleme
ArcGIS için Leica Pegasus:MapFactory ölçüm yapmak ve ArcGIS’de alınan verilerden çıktı almak için stereoskopik görüntüler ve nokta bulutu kullanmanıza imkan verir. Bilgilerinizi hızla çıkartmanız için yarı otomatik araçlar mevcuttur. Nokta bulutu üzerine bindirilen görüntülerde çalışabildiğiniz için sayısallaştırma daha kolay hale gelecektir. Nesneleriniz ölçüldükten ve meta etiketlendikten (meta-tagged) sonra, verileri CAD formatları dahil çeşitli formatlarda aktarabilirsiniz.

 

Gelişmiş yol ve otoyol araçları
Güçlü yol yüzeyi analizinden kapsamlı yol varlıkları çıkartmaya kadar pek çok işlemi kapsayan yol analizi iş akışı, yenilikçi kaldırım kamerasıyla birlikte düşük gürültü oranına sahip Leica P40 ile gelişmiş benzersiz analiz fonksiyonları sağlar.

 

Otomatik yol analizi araçları

* Yol işaretleri tek tıklamayla yarı otomatik olarak tespit edilir, sınıflandırılır ve jeoreferanslandırılır.

* Nokta bulutu verileriyle IRI (Uluslar arası Pürüzlülük İndeksi) alınabilir.

* Kaldırım kamerasıyla alınan görüntülerden çatlak indeksi otomatik olarak hesaplanır. İndeks yerel indeks standartlarına dönüştürülebilir.

* Rut derinlik analizi belirli derinlikteki çukurları otomatik olarak gören güçlü bir araçtır. Görüntü ve nokta bulutlarında yol hasarı belirtilir ve jeoreferanslandırılır.

  • Düşey aralıklar belirli bi yüksekliğin üzerindeki tüm engelleri otomatik olarak tespit edebilir. Tüm uyumsuzluklar gösterilir ve jeoreferanslandırılır.
  • Kaldırım kamerasından yüksek çözünürlüklü orto görüntüler (3 mm piksel boyutuna kadar) alınır ve çatlak kusurları sınıflandırmasında çok önemli bir altlık harita oluşturur.

 

Yönlendirmeli Yarı Otomatik Veri İşleme Araçları

  • Nokta bulutu verileri yoğunluğu ile yol çizgileri belirlenir. Bu da hızlı veri sağlamaya imkan verir.
  • Nokta bulutundan direkler tespit edilir. Bunlar özelliğe, yüksekliğe, çap ve konuma göre sınıflandırılabilir, kaydedilir ve altlık haritada gösterilir.
  • Nokta bulutundan tek tıklamayla kolaylıkla reklam panoları çıkartılabilir. Reklam panosu meta etiketi boyutları, görüntü ve konumu kaydeder.
  • En kesitler hızlıca oluşturulur. Bir referans hat belirlendikten sonra yazılım verilen boşlukta art arda düşey ve boylamsal en kesitleri otomatik olarak oluşturur. Tüm en kesitler grup olarak CAD programına aktarılabilir.
  • Kaldırım Deformasyonu (Pave Deformation) yol seviyesindeki değişmeleri otomatik olarak tespit eder. Deformasyon renklendirilmiş yüksekliğe göre sınıflandırılır. Bu da deformasyonun boyutunu hızlıca görmeye imkan verir.