Leica Zeno Mobile

Leica Zeno Mobile

En kolay ve sezgisel arazi uygulama yazılımı.

Leica Zeno Mobile (CBS Tabanlı Veri Toplama Yazılımı)

Leica Zeno Mobile, Android işletim sistemi kadar basit, sade ve çok fonksiyonlu bir veri toplama aracıdır. Sezgisel menüleriyle kullanıcıyı yönlendiren arayüzü sayesinde envanter toplamak ve yönetmek hiç bu kadar kolay olmamıştı.

"Hızlı Başlangıç: İlk Saha Çalışması" videosunu izleyin ve öğrenin. Artık veri toplamaya başlayabilirsiniz.

Basit ve sade görünüşüne rağmen, Zeno Mobile fonksiyonalite açısından oldukça zengindir:

* Detay katmanlarını ve katman yapılarını doğrudan yazılım üzerinde oluşturabilir veya ofis programlarını kullanarak kolayca hazırlayabilirsiniz.

* Zeno Mobile stabil bir biçimde kalite parametrelerini size bildirirken, bir taraftan da toplanan verilerin beklediğiniz konum doğruluğunda olmasını sağlar (RTK yöntemi ile cm mertebesine kadar çıkar).  Yatay ve/veya düşey konum doğruluklarını öznitelik bilgisi olarak girer, böylelikle veri hakkında kapsamlı meta data bilgisini otomatik olarak oluşturulur. Unutmayın ki, sadece konum doğruluğu ölçülebilen veriler iyi veridir!

* Piyasada, aynı anda tek bir ölçüm ile birden fazla detay katmanına veri toplayabilen tek yazılımdır. Bu ayırt edici fonksyion, saha çalışması esnasında kullanıcılara vakit kazandırırken, bir yandan da topolojik ilişkilerin sahadaki çalışma ile otomatik olarak oluşturulmasını sağlar.

* Hexagon Imagery Programı sayesinde, yüksek kalitede ve güncel ortofoto görüntülerini indirebilirsiniz.

* Noktalara yaklaşmak veya aplike etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Zeno Mobile'a özgü olarak, bir noktayı aplike ederken kuzeyi bilmenize gerek yoktur, Zeno 20'nin dahili sensörlerini kullanarak sadece ok sembolünü takip etmeniz yeterlidir.

* Erişilemeyen veya erişilmesi tehlikeli noktaları (otoyol refüjleri, ırmak kenarları, barajlar, elektrik direkleri) ölçmek için artık mücadele etmenize gerek kalmadı. DISTO S910 Gamtec ürününü kullanarak, Zeno Mobile üzerinden bu noktaları ölçebilir, öznitelik bilgilerini toplayabilirsiniz. Ayrıca bu özelliği, GNSS uydularının engellendiği kapalı alanlarda (Sık orman, sundurma altı, bina dibi vb.) veri üretmek için de kullanabilirsiniz.

* Toplanan veriyi bilgisayara, Shape, ASCII, KMZ vb. formatlarda aktarabilirsiniz. Klasik yolla kablo veya USB bellek ile aktarabileceğiniz gibi, bulut depolama sistemi olan Dropbox'a kopyalayarak ölçüm biter bitmez paylaşabilirsiniz.

* Güncellemeler, diğer Android uygulamalarında olduğu gibi bağlantı olduğu sürece her zaman indirilebilir. Geliştirmeler ve yeni fonksiyonları içeren bu güncellemeler otomatik olarak yüklenir.