Leica iCON office

Leica iCON office

Tüm saha uygulamaları için eksiksiz yazılım paketi

Leica iCON office – Veri Hazırlama Yazılımı

Arazi verileri hazırlamada üstün yazılım

 

Yüzey kontrolü, ölçüm, aplikasyon ve makine kontrol sistemleri kullanımı için yerinde ve başarılı veri kontrolü.
Bu işlerin başarılı olması uygulanan dizayn verilerin bütünlüğüne bağlıdır. Leica iCON office veri hazırlama yazılımı, yüklenicilerin tüm gereksinimlerini karşılamak üzere komple hazırlama, düzenleme ve raporlama araç seti sunar.

iCON office dizayn verilerinizin dilini konuşur 
Leica iCON office yazılımının felsefesi dizayndan sahaya giden en kısa yolu kullanmaktır.  Leica Geosystems yerel ve uluslararası yazılım tedarikçileri ile yakın işbirliği içinde çalışarak bu uygulamayı üretmiştir. Leica Geosystems fiili piyasa standartları olan veri formatlarının yanı sıra sadece özel bölgelerde kullanılan pek çok veri formatını da alabilir ve gönderebilir. Bu formatlar, diğerlerinin yanı sıra şunları kapsar:

* AutoCAD DWG

* AutoCAD DXF

* LandXML

* MX / Moss

* REB

* Ispol


Faydaları:
Leica iCON office ile, geniş bir yazılım paketleri yelpazesinin çok çeşitli veri formatlarını destekleyen tek bir uygulamayı kullanmış olursunuz. Tek bir uygulama tüm farklı veri kaynaklarını tek bir projede bir araya getirir ve dizayn veriler inşaat verilerine dönüştürülürken tam kontrol sağlar.

* Çok çeşitli dizayn modellerle çalışın
Leica iCON office’de basit yol güzergahlarından, çok daha karmaşık ofset teli, çapraz kesit veya katman modelleri ile dijital arazi modelleri ve arkaplan haritalarına kadar pek çok farklı tasarım kullanılabilir.

* Pek çok farklı makine kontrol sistemi ile uyumlu
Dizayn verilerinizi tek bir paketten tüm makine ve sensörlerinize gönderin. Yazılım, Leica Geosystems’in pek çok makine kontrol sistemi ile ölçüm sensörlerini desteklemesinin yanı sıra diğer üreticilerin sistemlerini de destekler.

* Hacim analizi kullanarak son durum gider tahminlerini hesaplayın
Opsiyonel Leica iCON office arazi modülü giderlerin tahminine yönelik doğru yüzey – yüzey veya yüzey – yükseklik hacimlerine imkan verir. Bu modülle sınırlar ve kırık hatlar da dahil olmak üzere hesaplama için kullanılan yüzey modellerinin tam kontrolü elinizde olur. Modül, aynı zamanda arazi profilleri ve kesitleri oluşturmak için de kullanılabilir.

* Kolay ve hızlı kalite kontrol raporları
Leica iCON office kalite kontrol raporları hazırlanmasında çeşitli standart raporlar sunar. Örneğin, bir dizayn yüzeye göre sapmaların  istatistiksel kontrol ve tolerans raporunu tek bir tıklamayla oluşturabilirsiniz.

* Google Earth™’de verilerinizi görselleştirin
Leica iCON office ile arazi verilerinizi sadece tek bir tıklamayla Google Earth™ görselleştirebilir ve doğrudan Google Earth™’de görebilirsiniz.

* Zamandan ve masraftan tasarruf edin
Leica iCON office veri hazırlama paketinin kullanımı kolay bir arayüzü vardır ve kısa sürede çalışır hale gelmenizi sağlar. Leica iCON office ayrıca alışkın olduğunuz şekilde çalışır; lokal AutoCAD® çizimlerini alışık olduğunuz şekilde açıp düzenleyebilirsiniz.


İhtiyacınız olana yatırım yapın
Leica iCON office temel fonksiyonlarla başlar ve kolaylıkla güncellenebilir. Aşağıdaki günlük ihtiyaçlarınızı karşılamanız için çeşitli eklentiler sunar:

* Yol güzergahları

* Arazi modeli

* Kesitlerle hacim hesaplama

* Tünel

* Nokta Bulutu

* Ağ Dengelemesi