Einfach Zürich Sergisi

WingtraOne İsviçre Ulusal Müzesi’nde

 

Zürih Ulusal Müzesi’ndeki (Landesmuseum) Simply Zurich (Einfach Zürich) Sergisi

Zürih Ulusal Müzesi (Landesmuseum), İsviçre Ulusal Müzeleri kurumu dahilinde yer alır. Burası, İsviçre tarihi hakkında bilgi edinmek isteyenler için ideal bir yerdir. 1898 yılında müze olarak yapılan bu tarihi binada başından günümüze kadar İsviçre tarihi gözler önüne serilerek İsviçre kimliğine ve ülkenin tarihi ve kültürüne ilişkin zenginlik sergilenmektedir. Eski adı İsviçre Ulusal Müzesi olan ve  2010 yılından bu yana Zürih Ulusal Müzesi adıyla tanımlanan bu mükemmel müzede sürekli sergi olarak bulunan ‘Simply Zurich’ sergisi müzenin üç odasında bulunmakta olup Zürih tarihinin en derin katmanlarına inmekte, geçmişi günümüze taşımaktadır.

Serginin açılışında ziyaretçileri oyunbaz bir heykel karşılar, ultra kısa filmler gösterilir.

 

Bu yeni sürekli serginin merkezinde, ikinci odada 60 nesneyi sergileyen bir hazine odası bulunmaktadır. Burada sergilenen göl üstü kulübe modelinden müsli rendesine, gençlik hareketi bayrağına kadar pek çok eserle Zürih’in zengin geçmişi gün ışığına çıkarılmakta, sinematik kurulumlar ve en yeni teknoloji ile ziyaretçilere bir multimedya deneyimi yaşatılmaktadır. Bu odada sergilenen ürünlerden biri de İsviçre Zürih’te Wingtra AG tarafından üretilen ve Türkiye’de Sistem A.Ş. tarafından satışı ve teknik desteği sağlanan WingtraOne VTOL insansız hava aracıdır. Tasarımı ve sahip olduğu haritacılık teknolojisi ile insansız hava araçları arasında küresel pazarda ön plana çıkan WingtraOne müzede hak ettiği yeri almıştır.

Üçüncü ve son odada, ETH Zurich mimarlarınca nokta bulutu teknolojisi kullanılarak oluşturulmuş dört sinematik sunum yer almaktadır. Bir nokta bulutu ölçülen çok sayıdaki noktadan oluşur ve kullanıcılara tamamen yepyeni bir görüş sağlar.

 

“Einfach Zürich” bir sergiden daha fazlası…Haber Albüm