Bostancı Dudullu Metro Hattı

Metro Projelerinde Deformasyon İzleme Uygulamaları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Etüd ve Projeler Daire Başkanlığı Altyapı Projeler Müdürlüğü tarafından yürütülen Dudullu Bostancı Raylı Sistem Hattı Projesi, 14 bin 263 metre uzunluğunda olacak ve güzergah boyunca 13 istasyon bulunacak.

Proje için çalışmalar son sürat devam ediyor.

Dudullu Bostancı metro projesinde, tünel içerisinde, istasyon yapılarında ve projesinde belirlenene etki alanındaki binalarda deformasyon  izleme çalışmaları sürekli olarak yürütülmektedir.

 

Leica GeoMoS ve Amberg Geoteknik

Tünelcilik uygulamalarında deformasyon izleme için özel çözümler sunmaktadır...

Deformasyon izleme çalışmaları, diğer bir çok inşaat çalışmasında olduğu gibi metrolarda da günlük iş akışının bir parçası olarak yürütülmektedir.  Leica Geosystems ve Amberg Technologies ürün yelpazesi ile metro projelerinin yer altı ve yer üstü yapılarının otomatik ve yarı otomatik olarak izlenmesi hızlı ve kolayca gerçekleştirilmektedir. 3B görseller üzerinden detaylı raporlara erişilebilmekte ve web üzerinden kritik yapılar anlık olarak izlenebilmektedir.

Leica Nova TM50 ile deformasyon hareketlerini etkili biçimde izleyin!

Leica Nova TM50 7 gün 24 saat deformasyon izleme uygulamalarındaki zorlukların üstesinden gelir. En zorlu koşullara karşı dayanıklı olarak tasarlanmıştır. Piezo teknolojisini kullanan “direct drive” motor teknolojisi, yüksek hızlı motorizasyon ve ivmelenme yeteneğini sağlamakta. Güç tüketimi oldukça düşüktür. Motor hareketleri nanometre mertebelerinde oldukça hassastır. Diğer tür motorlardaki aktarma hareketinin elimine edilmesi ile bakım gereksinimi azalmıştır.Hareketler için dişli kullanılmamaktadır. Dahası, Leica Nova serisi total stationlar manyetik alan oluşturmamakta ve manyetik alanlardan etkilenmemektedir.

Leica Nova TM50 görüntüleme modeli, 30x büyütme ve otomatik odaklama özellikli kamera ve teleskop kamerasına sahiptir. En yeni görüntü işleme teknolojisi sayesinde Leica Nova TM50 en yüksek görüntü kalitesinde fotoğraflama sağlar.

 

* Prizmaya: 0.6 mm + 1 ppm /2,4 sn

* Standart Mod ;1mm + 1 ppm / 2.4 saniye

* Uzun mesafeprizma bulma - ATR(3000 metre)

* Yüksek doğruluklu açısal ölçüm 0,5” (ATR ile kullanım durumunda dahi)

* Düşük güç tüketimi

* Hedef belirtme (yakın prizmaları kolaylıkla ayırt etme)

* Hedef Fotoğraflama (reflektörler önündeki engellerin tespiti)

 

Leica GeoMoS Deformasyon İzleme  Çözümü

Günümüz  izleme projelerini hızlıca anlayıp hızlıca cevap verme gereksinimi duyan uzmanlar için Leica GeoMoS gereken esnekliği sağlayan çözümdür. Ayarlanabilir yazılım, opsiyonlar ve çeşitli lisans paketleri ile Leica GeoMoS ailesi her kullanıcının özel ihtiyaçlarına uyum sağlar. Sürekli veya periyodik projelere eksiksiz görüntüleme çözümü en yüksek doğruluk ve güvenilirlikle birlikte sağlanır. GeoMoS Monitor sensör planlama ile 24 saat ölçüm döngüsü sağlar ve tüm önemli veriler tek bir SQL veritabanına kaydedilebilir.

 

Jeodezik (TotalStation, MultiStation, GNSS), geoteknik, çevresel veya diğer sensör verilerin toplanması  uç değerlerin saptanması, veri geçerliliği, filtreleme ve otomatik yeniden ölçüm işlemleri sayesinde doğru ve güvenli biçimde yapılır. Sistem durumu ve kritik gözlemlerin limit kontrolü aktif olduğunda, sorumlu kişiler zamanında çeşitli mesaj yöntemleri ile bilgilendirilir. Gelişmiş matematiksel hesaplama ve farklı sensörlerin gözlemlerinin birleştirilmesi ile görüntüleme işleminizde en doğru istikrar sağlanır.

Türkiye'nin önde gelen firmaları Leica Geosystems ve Amberg Teknolojilerini, Sistem A.Ş.'nin desteği ile tercih etmeye devam ediyor.
 
Sizinle birlikte hep daha ileriye...Haber Video