Gebze Darıca Metro Hattı

Tünellerin Olmazsa Olmazı: Amberg Technologies

Kocaeli’nin ilk metrosu olacak olan Darıca-Gebze metro projesi yapım çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Gebze –Darıca arasında yapılacak metro ile Darıca, Gebze ve OSB'ler arasında ulaşım 19 dakikada sağlanacak. Hattın 14,7 kilometresi tünel, 900 metresi hemzemin olarak yapılacak. Metro hattı çalışmasının tamamlanmasıyla gidiş -dönüş toplam 32 kilometrelik bir güzergah hayata geçecek.

Gebze metro hattında 1080 yolcu kapasiteli, 4 araçtan meydana gelen sürücüsüz metrolar kullanılacak.

 

Gebze-Darıca metro projesi için, Eze İnşaat LTD. Şirketi'ne Leica TS16 total station ile Amberg Tünel Programının genel kullanımı hakkında bilgiler verildi. Sistem A.Ş. teknik ekibi projenin Gebze merkezdeki şaft hattına inerek, projede kullanılmakta olan Leica TS16 total station ve Amberg Tünel Programları
ile ilgili eğitimler verdi.
Amberg tünel programı ile tünel içerisinde manuel ve otomatik kesit ölçümleri alındı. Alınan kesitlerin Amberg Ofis programında, çizimleri ve kübaj hesaplamalarının nasıl yapılacağı konusunda ilgili personele uygulamalı bilgiler aktarıldı.


Türkiye’nin önde gelen kurumları ve firmaları Leica Geosystems Teknolojisini, Sistem A.Ş.'nin desteği ile tercih etmeye devam ediyor.
Sizinle birlikte hep daha ileriye...Haber Albüm