Leica Infinity

Leica Infinity

Ölçüm verilerini yönetmek ve işlemek için ofis yazılımı

Leica Infinity Arazi Yazılımı

Arazi ile ofis arasında köprü

 

Leica Infinity, ölçüm uzmanları için kullanıcıya yardımcı coğrafi ofis yazılımıdır. Total station cihazları, Multistation lazer tarama ürünleri, dijital nivolar, GNSS verileri ve İHA’lar da dahil olmak üzere tüm arazi ölçümü verilerinin yönetilmesi, işlenmesi, analizi ve kalite kontrolü için tasarlanmıştır. İster yeni ölçüm projeleri yapın, isterseniz inşaat planları için veri hazırlayın; Infinity iş akışınızı destekler.

Farklı veriler bir arazi projesinde bir araya gelir: BIM (Yapı Bilgi Modellemesi), CAD, CBS/GIS ve daha fazlası. Infinity bu veri türlerini kusursuz biçimde çıkartır ve dışa aktarır. Entegre veri aktarım servisleri Leica Exchange ve Leica ConX ile üçüncü taraf tedarikçilerin veri aktarım servislerini kullanarak veri taşımak daha önce hiç bu kadar etkili olmamıştı.

 

Tekrar Tekrar Kontrol Edin
Her şeyi bilin. Infinity size tüm süreçlere ilişkin bakış açısı sağlayarak iş akışınızı destekler. Size projeleriniz için ihtiyacınız olan kalite güvencesini sağlayan güvenilir raporlar ve belgeler oluşturun. Verilerin içe aktarımından, işlenmesine ve dışa aktarımına kadar her türlü verinin kontrolü coğrafi veri işleme ofis yazılımınız sayesinde sizin elinizde.

 

Veriler Arasındaki Köprü
Saha ile dizaynı bağlayan veri köprüsü. 3B görüntüleme aracı kullanılarak içe aktarılan arazi verilerinin görselleştirilmesi, dolayısıyla da kalite kontrolü, verilerin işlenmesi ve CAD’e gönderimi kolaydır. Projelerin kapsamı ve ölçeğinin daha iyi görülmesi açısından CAD verileri getirilir, arazi ölçümü hazırlanır ve aplikasyon işlemleri etkili biçimde tamamlanır. Infinity, saha ile ofis arasındaki köprüdür.

 

Daima Bağlantıda Kalın
Leica, Hexagon ve Infinity ile entegre 3. tarafların veri servisleriyle, kusursuz ve etkili veri erişimi. GNSS referans istasyonu verilerini (örneğin IGS,ya da projenize ait referans istasyonlar ) doğrudan indirin, bir projede altlık haritalar olarak, open street maps, Esri ya da  HxGN Imagery Program‘ını kullanın; bu verileri sahayla da paylaşabilirsiniz. Leica Exchange ve Leica ConX ile verileri taşıyın veya doğrudan paylaşın; verileri doğrudan kullanıcılara ya da makinelere gönderin.

 

Görüntüleme ve Nokta Bulutları
Arazi çalışmalarını, sahadan alınan görüntülere göre içe aktarabilir, görüntüleyebilir ve analiz edebilirsiniz. Unutulan noktaları ölçün, nokta karşılaştırmaları gerçekleştirin veya nokta bulutları, dijital yüzey verileri ve güncel ortofotoların yanı sıra size veri sonuçlarında ihtiyacınız olan güveni sağlayan ASPRS standartlarını kullanarak raporlar üretmek üzere İHA görüntü verilerini kullanın. Görüntüleri kullanarak daima güncel kalın.

 

Yüzeyler & Hacimler
Infinity ile arazi verilerinizden detaylı yüzey modelleri oluşturun. Ölçülen noktaları nokta bulutu verileri ile birleştirin, kırılma hatları olarak hatlar ekleyin ya da dışarıda bırakmak üzere veya sınırlar için alanlar kullanın. Hacimleri hesaplamak için yüzeyler kullanın, yüzeyleri ölçün ve karşılaştırın, ve tolerans farkları oluşturmak üzere kazı dolgu haritaları hesaplayın. Bu sonuçları sorunlu alanların aplikasyonu için sahaya gönderebilirsiniz.  

 

İşleme & Dengeleme
Total station gözlemleri, nivelmanlı prezisyonlu yükseklikler ile GNSS RTK ve statik baz hattı gözlemleri de dahil olmak üzere arazi verilerinin her türlü kaynağı işlenirken doğru sonuçlar alın. En güvenilir koordinat verilerini oluşturmak üzere 3B, 2B ve 1B en az kareler dengelemelerini kullanın.