Leica MobileMatriX

Leica MobileMatriX

ArcGIS için Leica MobileMatriX Haritacılık Yazılımı

Leica Mobile Matrix, ArcGIS Desktop 10 tabanlı bir yazılımdır.

Bu yazılımla Leica marka her tür konvansiyonel ölçüm cihazınızı (TotalStation, GPS, Nivo, Distometre vb.), CBS ortamına doğrudan veri toplama aracı olarak kullanabilirsiniz.

Bu yazılımla Leica marka her tür konvansiyonel ölçüm cihazınızı (TotalStation, GPS, Nivo, Distometre vb.), CBS ortamına doğrudan veri toplama aracı olarak kullanabilirsiniz.

Windows tabanlı herhangi bir tablet veya pc ortamında çalıştırabilir, kapalı mekanlarda kolaylıkla CBS projesi geliştirebilirsiniz.

 

Leica MobileMatriX üç şekilde mevcuttur: Standard, Professional ve ArcGIS® üzerinde.

Leica MobileMatriX Standard Versiyonu tipik veri toplama işleri için idealdir. Leica Geosystems ve ESRI arayüz tasarımına dayalı basit kullanıcı arayüzüyle yüksek performanslı ve verimli bir şekilde nokta, hat veya poligon geometrilerinde, öznitelik bilgileri ile birlikte veri toplayabilirsiniz.

Leica MobileMatriX Professional Versiyonu Standard versiyonunun sağladığı tüm özellikleri sağlamakla birlikte ayrıca ESRI’nin offline veri senkronizasyonu özelliğini, komple ArcGIS® veritabanı modelini ve çok daha fazla özelliği de sunar. Veri bakım işleri için idealdir; ağ bağlantısı olmaksızın arazide veri toplama ve dizayna imkan verir. Özellikle de ofiste ESRI veritabanıyla çalışan firmalar için idealdir.

ArcGIS® üzerinde Leica MobileMatriX versiyonu her türlü 10.0 / 10.1 versiyonlu ESRI ArcGIS® Desktop ürünü üzerinde (ArcView, ArcEditor, ArcInfo) bir eklenti olarak çalışır ve şunları sağlar:

* ArcGIS Desktop’ın tüm CBS fonksiyonları zengin veri toplama fonksiyonları ile destekler.

* Mevcut CBS fonksiyonları, ArCGIS Desktop lisanslamasına göre değişiklik gösterebilir.

 

ArcGIS®’in Leica MobileMatriX için platform olarak kullanılması arazi - ofis ve ofis – arazi arasında kusursuz veri akışı sağlar. Kalite ve bütünlük kontrolü ofisten araziye taşınır. Leica MobileMatriX ile aşırı veri fazlalığı, karmaşık ve masraflı veri dönüştürme önlenmiş olur.

Uzamsal bilgileri toplayın ve yönetin. Aşağıdakiler için uygun haritalar, plan ve veritabanları oluşturup güncelleyecek ölçümler yapın:

* Jeodezi ve Topografya

* Kentsel ve Bölgesel Haritacılık

* Kadastro