Leica Yeni Su Altı Sensörleri

Geliştirilmiş Su Altı Kazıma Sensörleri

Leica Yeni MSS420 Su Altı Sensörü

Yeni gelişmiş sensör sistemleri, su altı uygulamalarında dahi yüksek hızlarda çalışırken prezisyonu kaybetmeden verimliliği önemli ölçüde arttırır. Ekskavatörler artık operatörlerin daha az makine kullanarak, daha hızlı ve daha az bütçe ile kazı işlemlerini bitirmesine olanak sağlamaktadır.

 

MSS400 serisinin bir parçası olan, 4 bar basınçta 40 metreye kadar kullanılmak üzere tasarlanan yeni MSS420 sensörü, basınca dayanıklı konektör, sağlam sensör gövdesi, dayanıklı kablolar ve paslanmaz çelikten tutucular ile su altı uygulamaları için en güvenilir ekipmandır. Leica MSS420 su altı kazıma sensörleri bom1, bom2, arm, kova ve hatta eğim sensörü olarak kullanılabilir.

 

Her Hızda Yüksek Prezisyon

Jiroskop ve ivmeölçer sensörlerini  tek bir modülde toplayan 'Atalet Ölçüm Ünitesi' ( IMU ), kazı hassaslığını ve operatörün hızını arttıran piyasada bulunan en duyarlı sensördür.

 

Yeni Gelişmiş Sensör Teknolojisi

MSS400 sensör sistemlerinin bir parçası olan yeni MSS420 sensörleri SP teknolojisi ile çalışır. SP teknolojisi daha iyi açı güncelleme performansı sunarak, operatör panelini güncel tutarken ekskavatörün daha hızlı çalışmasını sağlar. Tüm ekskavatörler iCON excavate yazılımı ile donatılmıştır. GNSS verileri, SP teknolojisinin tüm avantajlarından yararlanmak için kolayca güncellenebilir. İşlem karmaşıklığı, kurulum ve operatör kullanımı açısından, klasik yöntemlere göre çok daha kolaydır.

 

Yeni Gelişmiş Sensör Teknolojisinin Avantajları:

* Ekskavatörlerin performansını, hızını, verimini ve prezisyonunu arttırır.

* Kurulum süresini %20, kalibrasyon süresini ise %30 düşürür.

* SP teknolojisi sayesinde fazla kazı yapmayı önleyerek iş sahasını korur.

* Makinenin gerçek zamanlı hareketini görüntüler ve operatör hatalarını azaltır.

* 360° hareketi sayesinde ölü noktaları önler.

* Uygulama alanınızı su altı uygulamalarını da ekleyerek genişletir.

 

iCON excavate

İXE2, 2B Kazı Sistemi

Çift eğimli sistemimiz derinlikle pitch ve roll'ü birleştirerek kazı işlerinde resmin tümünü görmenizi sağlar. 2B kazı sistemi küçük yollarda kazı işleri, drenaj çalışmaları veya otopark kazıları için uygundur. Rotasyon sensörü, sistemi çift-eğim duyarlılığına yükseltir. 2B fonksiyon, eğim yönünü sabitlemek için pusula kullanır. Bu da demektir ki: Sistem yönünü kaybetmeden makine hareket ettirilebilir. Çift eğim sisteminde, pitch ve roll'ü kaydeden ve makinenin eğimini dengeleyen iki sensör vardır. Böylelikle makine eğimli konumda durabilir ve aynı zamanda tesviye işlerini gerçekleştirebilir.

 

2B Kazı Sistemi Fonksiyonları

Derinlik ayarı - Eğim ayarı - Boru döşeme işlemleri - Tesviye işleri - Lazer referans kullanımı - Sistem gradyanı - Su altı işleri - Pitch - Roll - Pusula - Yükseklik Alarmı

 

iCON excavate

iXE3, 3B Kazı Sistemi

Leica Geosystems'in 3B sistemi ile, yüksek prezisyonlı GPS ile çalışacak ve bir sayısal model yoluyla kazı konumunu izleyebileceksiniz. iXE3, ekskavatörü nokta alımı ve aplikasyon çalışmalarında kullanmanıza dahi  imkan verir. iXE3  aplikasyon gerektiren projeler için uygundur. Örneğin; geniş yol ve altyapı projeleri ve bölme işleri, endüstriyel alanlar veya terk işleri. Hızlı destek almak ve dosya aktarımı yapmak için makine bilgisayarını yerleşik GSM modem ile internete bağlanır. 3B sistemimiz makine kontrolde son aşamayı gerçekleştirmenize imkan verir. Verimlilik oranınız %30'a kadar artacak, yatırımınızın geri dönüşümünü kolaylıkla alacaksınız.

 

GPS/3B Kazı Sistemi Fonksiyonları 

* 3B sistemimiz, çift eğimi 2B olarak; referans modelleri de kullanmanıza imkan verir.

* Sadece tek bir tuşa basarak 2B veya 3B arasında geçiş yapabilirsiniz!

* İCON 3B yazılımı sayesinde doğrudan ekranda arazi modelleri oluşturabilirsiniz. Bu fonksiyon size büyük özgürlük sağlayacaktır.

 

Türkiye'nin önde gelen firmaları Leica Makine Kontrol Sistemleri’ni tercih etmeye devam ediyor.

Sizinle birlikte, hep daha ileriye...Haber Video