Gaziantep Banliyö Projesi: Gaziray

Gaziray Ulaşıma Nefes Aldıracak

Gaziantep’in en büyük sorunlarından olan ulaşım sorununun çözümü için hayata geçirilmesi planlanan metro projesinde çalışmalar devam ediyor. 5 km’si yerin altından olmak üzere (Gar-Stadyum) toplam 25 kilometrelik mevcut demiryolu hattının, 7 km’si 5 hat (2 banliyö, 2 yolcu, 1 yük), 18 km’si 4 hat (2 banliyö, 2 diğer trenler) ve hat üzerinde 16 istasyon olacak şekilde yapımına devam ediliyor.

Hat uzunluğu: 25 km
Seyahat süresi: 30 dakika

 

Duraklar / Bağlantılar
Gaziray projesi, Başpınar ile Çimento Fabrikasının Çaprazı arasında 25 km uzunluğunda 16 istasyonla hizmet verecek.
Başpınar – OSB 3 – OSB 4 – Dolice – Stadyum – Beylerbeyi – Otogar – Kayaönü – TEDAŞ – Topraklık – Hastaneler – Gar (Ana tren istasyonu, tramvay) – Göllüce Tıp Merkezi – Seyrantepe – Mustafa Yavuz – Oduncular

 

 

 

Sistem A.Ş, Türkiye’deki büyük projelere “Leica” imzasını atmaya devam ediyor.

2017 yılında Gülermak – Kolin – Kalyon Gaziray Yapım Ortaklığı ile yapımına başlanan raylı sistem projesi tüm hızıyla devam ediyor.

Projenin Kayaönü ve hastaneler arası güzergahının yapımını, altgeçit ve ilave donatılarını alan Kalyon - ASL Adi Ortaklığı bu büyük projede de Leica’yı tercih etti.

Projede kullanılmak üzere Leica Viva TS16 Robotik Total Station, TS10 Total Stationlar, Leica GS16 GNSS'ler, Leica LS10 Dijital Nivo ve NA730plus otomatik nivolar firmanın Gaziantep şantiyesine gidilerek teslim edildi.

Firma yetkilileri ve teknik personele cihazların genel tanıtımı, kurulumu, ölçüm, aplikasyon ve veri transferleri hakkında gerekli bilgiler verildi. Ayrıca ofiste Leica Infinity programının kurulumu yapıldı ve nivelman dengeleme konusunda bilgiler verildi.

Cihazlar ile ilgili detaylı eğitim, sahada uygulamalı olarak gösterildi. Eğitim soru-cevap ve değerlendirmelerle son buldu.

Türkiye'nin önde gelen firmaları Leica Geosystems'i tercih etmeye devam ediyor.

Sizinle birlikte, hep daha ileriye...

 Haber Albüm