Geleceğin Haritacıları

Edindiğimiz Kazanımları Genç Meslektaşlarımıza Aktardık

Sistem A.Ş. olarak Üniversitelerin Harita-Kadastro Bölümlerinde öğretim gören genç meslektaşlarımıza, yeni teknoloji ürünlerimizi tanıtmaya ve bilgilendirmeye devam ediyoruz.

Hacettepe Üniversitesi Başkent OSB Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Harita-Kadastro Bölümü Öğr. Görevlisi Gökhan SALDOĞAN beyin ricası üzerine yaptığımız ziyaretimiz de, haritacılık sektöründeki güncel haritalama çalışmalarında kullanılan, son teknolojiye sahip Leica Geosystems ürünlerinden Leica TS16 Robotik Totalstation ve Leica GS16 GNSS ürünlerimizin tanıtımını gerçekleştirdik.

Eğitimde Ts16 totalstation cihazının kurulumu, ölçüm, aplikasyon, baz hattı uygulamaları ve veri transferleri hakkında öğrencilere gerekli bilgiler verildi.

Ayrıca Leica Ts16 cihazının Power Search özelliği ile ölçüm doğruluğunu maksimum seviyeye çıkartıp, cihazın görüş alanındaki prizmaları otomatik olarak tespit etmesi   ve prizmayı kilitlenip, takip etmesi ile ilgili uygulamalar yaptık.  Tek bir operatör ile robotik cihazların uzaktan kontrolü, nokta ölçümü gibi, kullanım avantajlarını öğrenci arkadaşlarımız test etti.

Türkiye’nin önde gelen üniversiteleri  Leica Geosystems Teknolojisini, Sistem A.Ş.'nin desteği ile tercih etmeye devam ediyor.

Sizinle birlikte, hep daha ileriye...Haber Albüm