Uzun Baz Ölçümlerinde TM50

Atatürk barajı deformasyon çalışmaları TM50 güvencesinde

Atatürk Barajı dolgu hacmi bakımından Dünya'nın 6. büyük barajıdır. Dünya'nın en büyük sayılı barajlarından olan Atatürk Barajının deformasyon çalışmaları Leica TM50 total station ve Leica DNA03 ile güvenle devam etmektedir.

Atlıhan Harita, 2. periyot ölçümlerinde de TM50 total station ile 3000 metreyi aşkın mesafelerde doğrultu ve kenar gözlemlerini yüksek doğrulukla sürdürmektedir. TM50 0.5'' açısal doğruluğunu ATR yani prizma bulma ve merkezlendirmede de koruyarak, manuel gözlem ile zor ya da mümkün olmayan ölçümleri, kullanıcı hatalarından arındırarak sunmaktadır.

Leica DNA03 ise 0.3 milimetre doğruluğu ile barajdaki düşey hareketin doğru ölçümünü sağlamakta, ayrıca da anlaşılır ve rahat menüsü ile saha ekiplerine kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

 

Leica Nova TM50 ile deformasyon hareketlerini etkili biçimde izleyin!

Leica Nova TM50 7 gün 24 saat deformasyon izleme uygulamalarındaki zorlukların üstesinden gelir. En zorlu koşullara karşı dayanıklı olarak tasarlanmıştır. Piezo teknolojisini kullanan “direct drive” motor teknolojisi, yüksek hızlı motorizasyon ve ivmelenme yeteneğini sağlamakta. Güç tüketimi oldukça düşüktür. Motor hareketleri nanometre mertebelerinde oldukça hassastır. Diğer tür motorlardaki aktarma hareketinin elimine edilmesi ile bakım gereksinimi azalmıştır.Hareketler için dişli kullanılmamaktadır. Dahası, Leica Nova serisi total stationlar manyetik alan oluşturmamakta ve manyetik alanlardan etkilenmemektedir.

Leica Nova TM50 görüntüleme modeli, 30x büyütme ve otomatik odaklama özellikli kamera ve teleskop kamerasına sahiptir. En yeni görüntü işleme teknolojisi sayesinde Leica Nova TM50 en yüksek görüntü kalitesinde fotoğraflama sağlar.

* Prizmaya: 0.6 mm + 1 ppm /2,4 sn

* Standart Mod ;1mm + 1 ppm / 2.4 saniye

* Uzun mesafeprizma bulma - ATR(3000 metre)

* Yüksek doğruluklu açısal ölçüm 0,5” (ATR ile kullanım durumunda dahi)

* Düşük güç tüketimi

* Hedef belirtme (yakın prizmaları kolaylıkla ayırt etme)

* Hedef Fotoğraflama (reflektörler önündeki engellerin tespiti)

 

Leica GeoMoS Deformasyon İzleme  Çözümü

Günümüz  izleme projelerini hızlıca anlayıp hızlıca cevap verme gereksinimi duyan uzmanlar için Leica GeoMoS gereken esnekliği sağlayan çözümdür. Ayarlanabilir yazılım, opsiyonlar ve çeşitli lisans paketleri ile Leica GeoMoS ailesi her kullanıcının özel ihtiyaçlarına uyum sağlar. Sürekli veya periyodik projelere eksiksiz görüntüleme çözümü en yüksek doğruluk ve güvenilirlikle birlikte sağlanır. GeoMoS Monitor sensör planlama ile 24 saat ölçüm döngüsü sağlar ve tüm önemli veriler tek bir SQL veritabanına kaydedilebilir.

 

Jeodezik (TotalStation, MultiStation, GNSS), geoteknik, çevresel veya diğer sensör verilerin toplanması  uç değerlerin saptanması, veri geçerliliği, filtreleme ve otomatik yeniden ölçüm işlemleri sayesinde doğru ve güvenli biçimde yapılır. Sistem durumu ve kritik gözlemlerin limit kontrolü aktif olduğunda, sorumlu kişiler zamanında çeşitli mesaj yöntemleri ile bilgilendirilir. Gelişmiş matematiksel hesaplama ve farklı sensörlerin gözlemlerinin birleştirilmesi ile görüntüleme işleminizde en doğru istikrar sağlanır.

Türkiye'nin önde gelen firmaları Leica Geosystems ve Amberg Teknolojilerini, Sistem A.Ş.'nin desteği ile tercih etmeye devam ediyor.
 
Sizinle birlikte hep daha ileriye...Haber Albüm