Flyability & Sistem AŞ Ortaklığı

Erişilemeyeni Dijitalleştirin

SİSTEM A.Ş, Türkiye’de iç mekan dronlarının kullanımını genişletmek için Flyability ile ortaklık kuruyor.

 

Satış ve Satış Sonrası Hizmetlerde Tam Destek

15 Nisan 2023 tarihinde Türkiye'de sektöründe öncü olan Sistem AŞ, Flyability ile ortaklık kurarak dünyanın ilk çarpışmaya dayanıklı dronları Elios, Elios 2 ve Elios 3'ün yetkili satıcısı olmuştur.

 

Elios 3 iç mekan dron'u, güçlendirilmiş karbon fiber kafesi sayesinde denetim uygulamaları sırasında zorlu ve tehlikeli koşullarda güvenli bir çalışma ortamı sağlar. Ayrıca LED aydınlatması, termal görüntüleme sensörü ve LiDAR'dan üretilen gerçek zamanlı 3B modeli sayesinde tamamen karanlık ortamlarda bile çalışabilir. Bu özellikler sayesinde denetleyiciler, güvenlik nedeniyle fiziki olarak girilemeyen riskli ve ulaşılması zor alanlarda uzaktan denetim yapabilmektedir.

 

Petrol & Gaz, Enerji ve Kimyasal üretimi yapılan tesisler gibi düzenli denetim gerektiren sektörlerde, Elios 3 iç denetimler için güvenilir bir çözüm haline gelmiştir. Elios 3 sistemini kullanan denetçiler denetleme faaliyetlerinde durma sürelerini azaltarak şirketler için önemli tasarruflar sağlamışlardır. Bu sayede denetim çalışmaları nedeniyle oluşan maliyetleri %90 oranında azaltmışlardır.

 

Elios 3 ile görev sırasında kaydedilen LiDAR verileri Flability'nin partneri GeoSLAM'ın yazılımı ile işlenerek haritacılık standartlarında yüksek doğrulukta 3B modeller oluşturulabilir. Ayrıca anlık olarak kullanılan LiDAR verileri dron uçuşta iken canlı 3B ortam verisi oluşturarak denetçilere inceleme sırasında farkındalık sağlamaktadır.

 

Türkiye'de endüstriyel tesisler, madenler ve su kanalizasyon işletmeleri gibi sürekli denetim ve incelemeye ihtiyaç duyulan alanlarda insan hayatını koruyan ve güvenlik açısından tehlikeleri ortadan kaldıran çözümler sunan FLYABILITY ile ortaklık kurmaktan Sistem A.Ş. olarak onur duyuyoruz.

 

Flyability Hakkında

Flyability, karmaşık ve erişilmesi zor iç mekanlarda insanlarla temas halinde çalışan güvenli dronlar üreten bir İsviçre şirketidir. Dronların şehirlerde ve binalarda insanlarla temas halinde güvenle kullanılmasını sağlayarak, İHA'lar ile yeni etkileşimler ve hizmetler sağlarken, en hızlı gelişen araştırma ve inceleme sektörünün çarpışma ve yaralanma riskleri gibi en önemli iki sorununu çözer.

 

Sistem A.Ş. Hakkında

Sistem Bilgisayar ve Teknik Hizmetler San. A.Ş. 1965 yılında Tanışık Optik olarak kurulmuş ve 1987-1995 yılları arasında Tanışık Haritacılık Ltd. şirketleri olarak faaliyetlerine devam etmiştir. Sistem Bilgisayar ve Teknik Hizmetler San. A.Ş. Leica Geosystems AG, Amberg Technologies, Wingtra, Emesent, RedCatch, DMT, Phoenix Lidar Systems ve Laser Technology Inc.'in Türkiye Yetkili Distribütörüdür. Ayrıca DJI Enterprise dron sistemlerinin Türkiye yetkili satıcısıdır. Bu firmalara ait jeodezik ve fotogrametrik ölçüm cihazlarının satış, satış sonrası teknik destek ve eğitimlerini vermek amacıyla 1995 yılında kurulmuştur.