Dünya CBS Günü

Bilgi Toplumunun Yaşam Alanı: Akıllı Şehirler

Türkiye’nin en büyük Dünya Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS) Günü  Sempozyum ve Fuarı 30 Kasım – 1 Aralık 2017 tarihleri arasında Ankara Congresium ATO Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda yapıldı.

Ana teması "Bilgi Toplumunun Yaşam Alanı: Akıllı Şehirler" olarak belirlenen fuarda “Akıllı Şehirler İçin CBS Destekli Uygulamalar, Sürdürülebilirlik ve Akıllı Şehirler, Dünyadan ve Türkiye'den İlham Veren Uygulamalar, Akıllı Şehirler İçin Sensör Ağları ve İletişim Altyapısı, Akıllı Şehirlerde Veri Yönetimi ve Analizi, Akıllı Şehirlerde Ulaşım ve Enerji Çözümleri, Akıllı Şehirler İçin Yenilikçi Kurumsal Altyapı ve Hizmet Uygulamaları" başlıklı paneller düzenlendi. Yurt dışı ve yurt içinden konunun uzmanı konuşmacılar, akademisyenler, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, yerel yönetimlerin yöneticileri, kamu ve özel sektör kuruluşlarının temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen konferans 2 gün sürdü.

 Leica Türkiye Temsilcisi Sistem A.Ş. olarak biz de CBS alanındaki çözümlerimizi sunmak için Leica Zeno GG03, Leica Zeno 20 ve Leica CS25 plus CBS ürünlerini, Pegasus Backpack mobil ölçme platformunu ve Wingtra İHA ürünlerini katılımcılara ayrıntılı olarak tanıttık. Etkinlikte Wingtra ve Pegasus: Backpack büyük ilgi gördü.

Siz değerli katılımcılarımıza, göstermiş olduğunuz yoğun ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Sizlere CBS alanında  yeni çözümler ve kolaylıklar sunmaya  devam edeceğiz.Haber Albüm