Bakırköy - Kirazlı Metrosu

Leica ile ray yapım ve kontrol işlemleri hızlı ve yüksek doğruluklu

Bağcılar ile Bakırköy arasındaki ulaşımı 13.5 dakikaya indirecek olan Bakırköy Kirazlı metro hattı projesi çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. 9 istasyondan oluşacak hat sırasıyla Kirazlı- Bakırköy (İDO) Metro Hattı Kirazlı, Molla Gürani, Yıldıztepe, İlkyuva, Haznedar, İncirli, Zuhuratbaba,Özgürlük Meydanı ve Bakırköy (İDO) istasyonlarında hizmet verecek. Toplam uzunluğu 9 km olan hat tamamlandığında  kuzeyde bulunan iş ve sanayi alanları ile kentin güneyindeki yerleşim alanları, E5 ve E6 yı dikine keserek yoğun yerleşim alanlarından bu noktalara erişimi kolaylaştıracaktır.

Projenin ray inşaatı işlerini alan Rayem İnşaat, önceki bir çok projelerinde olduğu gibi yine Leica ölçme ekipmanları tercih etti. 1 sn açı doğruluğu ile robotik total station TS16'yı, İspanyol Carttop firmasının ray ölçme troleyi ile entegre olarak kullanacaklar. Kullandıkları Leica CS20 kontrol ünitesi hem total station hem de ray ölçme troleyini kontrol ederek; ray yapım ve kontrol işlemlerini daha hızlı ve yüksek doğruluklu yapmalarını sağlayacak.

Türkiye'nin önde gelen firmaları Leica Geosystems Teknolojilerini, Sistem A.Ş.'nin desteği ile tercih etmeye devam ediyor.
Sizinle birlikte, hep daha ileriye...Haber Albüm