Maden Tetkik Arama WingtraOne

MTA Ölçüm Faaliyetlerini WingtraOne ile Hızlandırıyor

Ülke çapında maden tetkik çalışmalarını büyük bir titizlikle yürüten ülkemizin köklü kuruluşu MTA WingtraOne VTOL İHA sistemini tercih etti.

42 MP tam çerçeve Sony RXIRII RGB, Micasense Altum multispektral sensörler ve gelişmiş Septentrio PPK modülüne sahip WingtraOne VTOL İHA sisteminin teslimatı ve eğitimleri başarı ile gerçekleştirilmiştir. Sistem RGB kamera ve PPK bileşeni ile harita ve coğrafi veri üretimine önemli katkı sağlayacaktır. MTA'nın maden tespit ve arama çalışmaları için Micasense Altum Multispektral + Termal kamera yine WingtraOne sistemine entegre edilerek kullanılacaktır. WingtraOne sabit kanatlı İHA’ların tüm avantajlarını üst düzey kalitede sunarken kalkış ve inişinde yaşanan olumsuzlukları VTOL özelliği ile ortadan kaldırmaktadır. Son kullanıcı tarafından kolayca değştirilebilen faydalı yükleri ile WingtraOne, haritalama ve uzaktan algılama çalışmalarında en güvenilir adres olmaya devam ediyor. Sektörde gerçek anlamda %100 otonom uçuş yeteneğine sahip olan tek sabit kanatlı VTOL İHA olan WingtraOne tek uçuşta 500 hektara kadar alan kapatabilmektedir.


Teslimatını ve eğitimlerini gerçekleştirdiğimiz profesyonel havadan haritalama sistemimizin MTA'ya hayırlı olmasını diler, WingtraOne’ı tercih ettikleri için teşekkür ederiz.Haber Albüm