İnönü Üniversitesi

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Leica C10 yersel lazer tarayıcıyı bünyesine kattı.

İnönü Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Leica C10 yersel lazer tarayıcıyı bünyesine dahil etti. İnönü Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü tarafından yürütülen “RotaMalatya: Destinasyonlar ve Turizm Olanaklarına Yönelik Bölgesel Rota Planlaması ve İnteraktif Tasarım” başlıklı proje kapsamında, İnönü Üniversitesi, Leica C10 yersel lazer tarayıcı alımını gerçekleştirdi. İnönü Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü’ne tarayıcının teslimatının ardından, Leica C10 yersel tarayıcı ve Leica Cyclone nokta bulutu değerlendirme yazılımı eğitimleri verildi.

Leica Türkiye Yetkili Temsilcisi Sistem A.Ş. den alınan C10 yersel lazer tarayıcı ve Cyclone / CloudWorx yazılımlarının kullanımı hakkındaki genel bilgiler akademisyenlere aktarıldı. Birçok farklı sektöre çözüm ortağı olan Leica, üstün performanslı lazer tarayıcıları ve nokta bulutu yazılımları ile zirveyi temsil ediyor.

Türkiye’nin önde gelen kurumları ve firmaları Leica Geosystems Teknolojisini, Sistem A.Ş.'nin desteği ile tercih etmeye devam ediyor.Haber Albüm