Wingtra Pit Stop

İHA Teknolojisindeki Güvenilir Adres

Güncellenen "Büyük Ölçekli Harita ve Harita Bilgileri Üretim Yönetmeliği” (BÖHHBÜY) ile haritacılık çalışmalarında geniş kapsamda kullanım alanına sahip olan insansız hava araçları, artık kadastro çalışmalarında da sizlere büyük avantajlar sağlamaktadır.  Güldem Harita Ltd. Şti. İHA teknik isterlerini en üst düzeyde karşılayan WingtraOne  ile çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir.

Türkiye’de Wingtra ile bugüne kadar  en fazla uçuş ve alan kapatan Güldem Harita,  yaklaşık 150.000 hektar ve 350 uçuş sonrasında WingtraOne insansız hava aracını yetkili servisimize getirmiştir. Yapılan genel kontrol sonunda  İHA sisteminin motorlarını değiştirilmiştir. Ayrıca sahaya gidilerek WingtraOne’ın test uçuşları gerçekleştirilmiştir.  Kadastro güncelleme çalışmalarında İHA ile fotogrametrik veri üretimi çalışmalarını iki yıldır başarıyla sürdüren Güldem Harita'nın Sistem A.Ş. olarak her daim yanındayız.

Eşsiz özelliklere sahip olan WingtraOne'ın 42MP kamerası ve üst düzey konumsal doğruluk veren PPK modülü sayesinde üretilen stereo görüntüler fotogrametrik çalışmalarda kullanıcıya güvenilir veri seti sağlamaktadır. Tam otonom, özel pilotaj eğitimi gerektirmeyen, sınırlı ve zorlu arazi koşullarında dikey kalkış ve iniş (VTOL) yapabilen WingtraOne kullanım kolaylığı ve güvenliği açısından kullanıcıya büyük avantajlar sağlamaktadır.

Sony RX1RII 42 MP Tam Çerçeve Kamera ve PPK gibi özellikleriyle yüksek doğrulukta ve kalitede veri seti üreten sistem, aynı zamanda sabit kanatlı İHA’ların kalkış ve inişinde yaşanan olumsuzlukları VTOL özelliği ile dikey olarak kalkış ve iniş gerçekleştirerek ortadan kaldırmaktadır. Tek uçuşta yüksek çözünürlükte 400 hektara kadar alan kapatabilen WingtraOne %100 otonom uçuş yeteneği ile operatör müdahalesine gerek duymamaktadır.

Dünya genelinde 2020 yılında satış ve müşteri memnuniyeti ile zirveye tırmanan Wingtra kalitesini ülkemizdeki harita ve ölçüm sektöründe yer alan kullanıcılara Sistem A.Ş. kalitesiyle sunmaktan gurur duyuyoruz.Haber Albüm