Marka Buluşmaları Etkinliği

HKMO Bursa Şubesi'ne Teşekkür Ederiz

HKMO Bursa Şubesi iş birliği ile 28 Ekim 2023 tarihinde Bursa Ramada Otelde “Marka Buluşmaları” etkinliği yoğun katılım ile gerçekleştirildi.

Cumhuriyetimizin 100. Yılı olması sebebiyle, bize bu Cumhuriyeti armağan eden başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okundu. HKMO Bursa Şube Başkanı Sayın Başar BULUT’un ve Sistem A.Ş.  adına Özgür AVCI’nın açılış konuşmaları ile etkinlik başladı. Sistem AŞ İHA sorumlusu Kasım SARI ve Aral Mert SUNGUR alanında dünya lideri olan Emesent Hovermap ve Flyability Elios3 sistemlerinin tanıtımını ve canlı demosunu yaptı.

Flyability Elios 3 iç mekan dron'u, güçlendirilmiş karbon fiber kafesi sayesinde denetim uygulamaları sırasında zorlu ve tehlikeli koşullarda güvenli bir çalışma ortamı sağlar. Ayrıca LED aydınlatması, termal görüntüleme sensörü ve LiDAR'dan üretilen gerçek zamanlı 3B modeli sayesinde tamamen karanlık ortamlarda bile çalışabilir. Bu özellikler sayesinde denetleyiciler, güvenlik nedeniyle fiziki olarak girilemeyen riskli ve ulaşılması zor alanlarda uzaktan denetim yapabilmektedir. Petrol & Gaz, Enerji ve Kimyasal üretimi yapılan tesisler gibi düzenli denetim gerektiren sektörlerde, Elios 3 iç denetimler için güvenilir bir çözüm haline gelmiştir. Elios 3 sistemini kullanan denetçiler denetleme faaliyetlerinde durma sürelerini azaltarak şirketler için önemli tasarruflar sağlamışlardır. Bu sayede denetim çalışmaları nedeniyle oluşan maliyetleri %90 oranında azaltmışlardır.

Emesent Hovermap ürünleri gelişmiş otonom dron operasyonları için Emesent’in eşsiz çözümleridir. Görüş hattının ötesinde iletişim olmadığı durumlarda dahi otonom uçuş rotası atayabileceğiniz sistem, görevini tamamladıktan sonra yine güvenli bir şekilde otonom olarak kalkış noktasına döner. Kontrol tableti üzerinden kalkış anından görev sonuna kadar sistem %100 otonom uçuş gerçekleştirir. Toplanan LiDAR nokta bulutu gerçek zamanlı olarak kontrol tabletine 3B olarak aktarılır. Yer altı madenciliği, inşaat faaliyetleri, enerji iletim altyapıları ve bir çok farklı zorlu ölçüm alanında Hovermap ST sınırları ortadan kaldırarak sizlere ölçüm imkanı sağlar.

Program sonunda Sayın Başar Bulut SİSTEM AŞ. ekibine plaket ve çiçek takdiminde bulundu. Sistem AŞ olarak, güzel ve verimli geçen bu etkinlikte yer alan tüm katılımcılara ve HKMO Bursa Şubesi Başkanı Başar Bulut’a ve emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunarız.

Cumhuriyetimizin 100. Yılına yakışır dünya teknolojilerini sizlere sunmaya devam edeceğiz.Haber Albüm