MicaSense RedEdge-P

Hassas Tarım, Bitki Analizi ve Çevre Araştırmaları için Çözümler

Benzeri Görülmemiş Çözünürlük

RedEdge-P ile hassas tarım ve çevre araştırmaları, doğruluk, verimlilik ve düşük maliyet Pankromatik çözünürlüğü 60 m yükseklikte uçarken yer örnekleme aralığı 2 cm olur ve bu değer RedEdge-MX kamerasının iki katıdır. Bu yeni hassasiyet seviyesi, hem 5.1 MP pansimatik sensöre hem de saniyede üç kare görüntü yakalama hızına bağlıdır.

 

Bitki Düzeyi Ayrıntılar için Optimize Edildi

Yüksek çözünürlük, bitki sayımı ve tür tanımlama gibi bitki düzeyi ayrıntıları gerektiren uygulamalara olanak tanır. Bu, çevresel izleme ve araştırma gibi endüstrilerde çözümler sunar.

Kabak sayımı için otomatik tespit. (Micasense tarafından sağlanmaktadır.)

 

En yüksek verimlilik

RedEdge-P, daha hızlı bir yakalama hızına sahip olarak, daha düşük uçuş yüksekliklerinde bile öncekinden daha hızlı ve yüksek hızlarda multispektral haritalama sınırlarını zorluyor. Her uçuş, tüm bantlarda güvenilir yüksek çözünürlüklü görüntüler sunar. RGB kompozitleri ve bitki örtüsü indeksleri en kısa sürede toplanabilir hale gelmiştir.

 

Başarıya sizi taşıyan bir paket

WingtraOne ve RE - P'nin bir araya getirilmesi, zorlu koşullarda bile geniş alanların haritalanması için en iyi çözümdür. Rüzgar dayanıklılığı, güvenilir haritalar anlamına gelir ve PPK (Post-Processed Kinematics) size yüksek doğruluklu tekrarlanabilir veri yakalama sağlar, bu verileri bitki örtüsündeki değişiklikleri tespit etmek için örtüşebilir şekilde kullanabilirsiniz. Bir örnek olarak, kıyı izlemesi, tekrarlanabilir büyük koridor haritalamasını ve yüksek rüzgarlarda yapılan görevleri içerir.

NDRE (Normalized Difference Red Edge) değeri kullanılarak sulak alanların haritalanması, yabani otları tespit etmek ve türleri tanımak için vektörlerle destekleniyor. (Micasense tarafından sağlanmıştır.)

NDRE (Normalized Difference Red Edge), bitki örtüsünün sağlığını değerlendirmek ve bitki stresini belirlemek için kullanılan bir spektral indekstir. Bu indeks, yakın kızılötesi (NIR) ve kırmızı dalga boylarındaki yansımaların farkını alarak hesaplanır. Bitkilerin fotosentetik aktivitesi ve genel sağlığı hakkında bilgi sağlayabilir ve bitki stresi, beslenme durumu ve türler arası farklılıkları değerlendirmede kullanılır. NDRE, özellikle tarım, ormancılık, çevre izleme ve ekoloji alanlarında yaygın olarak kullanılan bir araçtır.

 

 

Örnek Veri:

RedEdge-P kullanılarak palmiye ağacı tespiti gerçekleştiriliyor. RedEdge-P ile makine öğrenimi tekniklerinin birleşimi kullanılarak bireysel palmiye ağaçları tespit ediliyor ve her ağaç için ortalama üst örtü NDVI, alan ve yükseklik gibi önemli istatistikler hesaplanıyor.

Sensör Türü: Red Edge - P

Yer Örnekleme Aralığı: 2.3 cm/piksel

Yerden Yükseklik: 72 m

Drone Platformu: WingtraOne

Veri Sağlayıcı: Wingtra