Türkiye

Gazipaşa Anamur arasındaki 11 kilometrelik tünellerin yapım çalışmaları sürüyor.

Antalya-Mersin arası yolculuğu daha kolay ve konforlu hale getirecek olan bölünmüş yol, tünel ve viyadükleri kapsayan Akdeniz Sahil Yolu projesi etap etap tamamlanıyor. Kimi bölümleri hizmete açılan yolun tamamı 2020 yılında tamamlanmış olacak. Proje ile daha önce dar ve çok sayıda virajlar nedeniyle 7-8 saate aşılabilen Antalya-Mersin arası ulaşım 5 saate inecek. Bu kapsamda yapımına başlanan Gazipaşa Anamur arasındaki 11 kilometrelik tünellerin yapım çalışmaları da sürüyor.

Gidiş geliş toplam 22 kilometre uzunluğunda olacak olan, Gazipaşa-Anamur yolu Türkiye’nin en uzun üçüncü tünel geçişi olma özelliğine sahip. Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde bulunan ESP Madencilik firmasının şantiyesine gidilerek Türkiye'de ilk kez satışı gerçekleşen Leica TS13 total station'ın teslimatı yapıldı.

Leica Türkiye Temsilcisi Sistem A.Ş. den alınan Leica TS13 total station ve Leica Captivate tünel programının genel kullanımı hakkında yüklenici firmaya bilgiler verildi. Leica Captivate tünel programı ile tünel içerisinde manuel ve otomatik kesit ölçümleri alındı. Alınan kesitlerin raporları ofis ortamında değerlendirildi.

Türkiye'nin önde gelen firmaları Leica Geosystems Teknolojilerini, Sistem A.Ş.'nin desteği ile tercih etmeye devam ediyor.

Sizinle birlikte hep daha ileriye...Haber Albüm