Tünellerin Olmazsa Olmazı

Amberg Technologies

İstanbul’ da yapılan Yeni Havalimanı'na kolay erişimi sağlamak, İstanbul trafiğine nefes aldırmak ve şehir içi ulaşımı kolaylaştırmak amacıyla Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yaptırılan Gayrettepe- Yeni Havalimanı metro hattı 9 adet istasyondan ve çift hat 36 km uzunluğundan oluşmaktadır.
Gayrettepe - İstanbul Yeni Havalimanı Metro Hattı İşi Gayrettepe İstasyonundan başlayarak Kağıthane, Kemerburgaz, Göktürk, Işıklar Otogar, İhsaniye, Havalimanı-2, Havalimanı-1 istasyonlarından geçerek Havalimanı-3 istasyonuna ulaşmakta ve Havalimanı kamulaştırma sınırını geçerek TBM’ lerin çıkarılacağı şaftta son bulmaktadır.

Proje tamamlandığında kent merkezi ile 3. Havalimanı arasında ulaşım metro hattı 30 dakika olacağı öngörülmektedir.
3. Havalimanı Metro Hattı projesi  kapsamında Sistem A.Ş. den alınan Leica TS16 total station ve Amberg Tünel Programı için yüklenici firmaya bilgiler verildi.
Projenin Kağıthane istasyonundaki şaft inşaatına gidilerek TS16 Total Station ve Amberg Tünel Programı hakkında uygulamalı çalışmalar yapıldı. Yoğun ilginin ve talebin olduğu çalışmalarda firma yetkililerinin sorularına çözümler getirildi. Daha hızlı ve doğru çalışma yöntemi için önerilerde bulunuldu.
Amberg Tünel Programı ile tünel içerisinde manuel ve otomatik kesit ölçümleri alındı.
Firmanın merkez şantiyesine gidilerek Amberg Ofis Programı hakkında ilgili personele sunum yapıldı.

Amberg Technologies tünel uygulamalarında ilk sıralardaki yerini halen koruyor.
Sizinle birlikte, hep daha ileriye...

 Haber Albüm