Akdeniz Sahil Yolu Tünellerle Geçilecek

Aydıncık Gözce arasındaki tünel çalışmaları hızla devam ediyor

Antalya-Mersin arası yolculuğu daha kolay ve konforlu hale getirecek olan bölünmüş yol, tünel ve viyadükleri kapsayan Akdeniz Sahil Yolu projesi etap etap tamamlanıyor. Proje ile daha önce dar ve çok sayıda virajlar nedeniyle 7-8 saate aşılabilen Antalya-Mersin arası ulaşım 5 saate inecek.

Feza İnşaat Taahhüt A.Ş. projenin Aydıncık Gözce arasındaki 8 adet tünelinin yapım çalışmalarına hızla devam etmektedir. Gidiş geliş toplamda yaklaşık 8 kilometre uzunluğunda yapılacak olan tüneller çift tüpten oluşmaktadır. Projede kullanılmak üzere Leica TS16 total station, Amberg Tünel Programı ve Leica 3B Yol Programının teslimatı Mersin'in Aydıncık ilçesinde bulunan Feza İnşaat Taahhüt A.Ş. firmasına yapıldı. Leica Türkiye Temsilcisi Sistem A.Ş. den alınan Leica TS16 total station, Amberg tünel programı ve Leica 3B Yol Programının genel kullanımı hakkında yüklenici firma yetkililerine eğitim verildi. Amberg tünel programı ile tünel içerisinde manuel ve otomatik kesit ölçümleri alındı. Alınan kesitlerin raporları ofis ortamında değerlendirildi.


Türkiye'nin önde gelen firmaları Leica Geosystems Teknolojilerini, Sistem A.Ş.'nin desteği ile tercih etmeye devam ediyor.
Sizinle birlikte hep daha ileriye...Haber Albüm