Flyability Elios 3 UT Lansmanı

Ultrasonik Test Yükü Türkiye Pazarında

03 Temmuz 2024 Çarşamba günü Mövenpick Hotel İstanbul Asia Airport'ta gerçekleşen Flyability Ultrasonik Test Yükü Lansmanında ilgili kurum ve kuruluşlarla bir araya geldik.

Açılış konuşmasını Sistem AŞ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Can Tanışık gerçekleştirdi. Sistem AŞ'nin kuruluşundan bu yana yapılan çalışmalardan, sektöre sağlanan öncü gelişmelerden ve Türkiye pazarına katılan teknolojilerden bahsetti. Flyability Satış yöneticisi Fabio Fata'nın sunumu ile devam eden etkinlikte, Flyability Drone Pilotu Matteo Gianzi UT yüklü Elios3 ile canlı demo gösterimini gerçekleştirdi. Programın sonunda katılımcıların UT yüklü Elios3 dronunu deneyimleme fırsatını yakaladı.

Flyability UT yükünün Mart 2024’de gerçekleştirilen dünya lansmanı sonrası birçok önde gelen endüstriyel şirketlerin ilgi odağı olduğu ve tahribatsız muayene (NDT) süreçlerindeki ekipmanlarına dahil ettiklerinden bahsedilmiştir. Örnek olarak Dünyanın önde gelen gemi klaslama kuruluşlarından biri olan Amerikan Denizcilik Bürosu (ABS) bakım ve onarım süreçlerinde artık ELİOS3 UT yükünü kullanıyor.

Özellikle geleneksel ultrasonik tahribatsız muayene (NDT) yöntemleri, tehlikeli, erişilmesi zor, dar ve kapalı alanlarda  insan hayatını tehlikeye atarak haftalar hatta aylarca süren uygulamalardır. Eliso3 UT yükü ile bu süreçler günler hatta saatler içerisinde tamamlanabileceği örnekleri ile katılımcılara aktarıldı.

 

Fabio "Elios 3 ile kapalı ve erişilmesi zor alanlarda kuruluşların haritalama ve inceleme kabiliyetlerini ileri seviyeye taşıyarak hedeflerine çok daha kolay, düşük maliyetle ve güvenli bir şekilde ulaşmalarını sağlamaktayız" dedi.

Sistem AŞ olarak, güzel ve verimli geçen bu etkinlikte yer alan tüm katılımcılara, Flyability Satış Yöneticisi Fabio Fata ve Drone Pilotu Matteo Gianzi’ye  teşekkürlerimizi sunarız.

 

Sizinle birlikte, hep daha ileriye...Haber Video