FIG 2018

Kıtaların Birleştiği Yerde

6-11 Mayıs 2018 tarihilerinde "Kıtaların Birleştiği Yerde Akıllı Dünyamızı Kucaklamak: Toplumların Mekânsal  Olgunluğunu Arttırmak" temasıyla İstanbul`da gerçekleştirilecek olan FIG Kongreleri, dünya genelindeki harita mühendislerini, politika yapıcılar ve paydaşlarla, yeni bilimsel çalışmaları ve uygulamalarını paylaşmak üzere bir araya getiren heyecan verici etkinliklerdir.
Bilim adamları, politika yapıcı ve karar vericiler, öğrenciler ve paydaşları harita mühendislerinin uluslararası anlamda bugününü ve geleceğini etkileyecek tartışmalara katılmaya davet etmektedirler.

FIG,haritacılığın tüm alanlarda ve uygulamalardaki gelişimi için, meslek örgütü niteliğinde, uluslararası iş birliğini sağlamak amacı ile 18-20 Temmuz tarihleri arasında Paris'te “Fédération Internationale des Géomètres“ adıyla kurulmuş ve daha sonraları Uluslararası Haritacılar Federasyonu haline gelmiştir.

2018 yılında İstanbul’da yapılacak olan Kongre FIG’nin XXVI inci Kongresi olacaktır. Bu Kongre, FIG (Uluslararası Haritacılar Federasyonu) ve Harita ve Kadastro Mühendisleri Odasınca (HKMO) düzenlenmektedir. FIG, dünya genelinde 123‘den fazla ülkede temsil edilen ve Birleşmiş Milletler tarafından kabul gören bir meslek kuruluşudur. HKMO, ilk defa FIG Kongresi'ni Türkiye'ye getirmektedir. Önceki kongreler 2002 yılında Washington-Amerika Birleşik Devletleri’nde, 2006 yılında Münih-Almanya’da, 2010 yılında Sydney-Avustralya’da ve 2014 yılında Kuala Lumpur-Malezya’da gerçekleştirilmiştir. 2018 yılında İstanbul-Türkiye’de düzenlenecek olan Kongresinde FIG katılımcılarını İstanbul Kongre Merkezi’nde ağırlayacaktır.

Dünyanın dört bir yanından harita sektörünü, 6-11 Mayıs 2018 Tarihinde İstanbul’da bir araya getirecek olan bu harika organizasyonda Leica Geosystems B1 standında yer alcaktır.

Ölçüm teknolojilerinde lider ve öncü olan Leica Geosystems'in geniş ürün yelpazesi ile ilgili her türlü bilgiye ve çözüm yoluna ulaşacağınız Uluslararası Haritacılar Federasyonu'na sizleride bekliyoruz.