19.Türkiye Harita Bilimsel ve Teknik Kurultayı

Mekânsal Bilgi Teknolojileri & Yazılımları

1987 yılından bu yana iki yılda bir düzenlenmekte olan 19.Türkiye Harita Bilimsel ve Teknik Kurultayı “Cumhuriyetin Dijital İk’izi” temasıyla 04-06 Ekim tarihlerinde Ankara'da Türkiye Barolar Birliği LİTAİ Konuk Evi‘nde yapıldı.

Kamu, özel sektör, öğrenciler ve akademiyi bir araya getiren bu etkinlik kapsamında; paneller, teknik oturumlar, kısa bildiri sunumları, güncel teknolojilerin ve ürünlerin paylaşılacağı Mekânsal Bilgi Teknolojileri & Yazılımları buluşma alanı, sosyal etkinlikler, Cumhuriyetin 100. yılı Kurultay Resepsiyonu, canlı dinletiler, yazılım kullanıcı toplantıları ve diğer alt etkinlikler gerçekleştirildi.

Kurultaya, biz de Leica Geosystems Türkiye Temsilcisi Sistem A.Ş. olarak katıldık. Ölçüm teknolojilerinde lider ve öncü olan Leica Geosystems'in geniş ürün yelpazesi içerisinde yer alan Total Station, GPS, Lazer Tarayıcı gibi ürünlerin yanında, temsilciliğini yaptığımız Wingtra, Flyability, Emesent, Phoenix İHA sistemlerinin ürünleri de standımızda yer aldı. Standımızı ziyaret eden meslektaşlarımız İHA ve Mobil Ölçüm cihazları ile ilgili her türlü bilgiye ve çözüm yoluna sahip olduğu gibi, ürünleri yakından tanıma fırsatı da buldular. Ayrıca erişilemeyen alanların dijitalleştirilmesi, iç denetim ve haritalamada yeni bir çağ açan FLYABILTY Elios3 dronu, değerli ziyaretcilerimiz ile paylaşmak için etkinlik stand alanında uçuşlar gerçekleştirdik. Elios3; Flyawere patenli slam teknolojisi uçuş algoritması ile eşsiz ve güvenli uçuş deneyimini ziyaretçilerimizin de yakından görmesini sağladık.

Başta Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Oda Yönetimi ve 19. Harita Bilimsel Teknik Kurultayı Yürütme Kurulu olmak üzere emeği geçen herkese, standımızı ziyaret eden meslektaşlarımıza ve sektörün geleceğini temsil eden öğrencilere teşekkür ederiz.

Sizinle birlikte, hep daha ileriye...Haber Albüm