Sürekli Deformasyon İzlemede Güvenilir Tercih

Sibelco Alipaşa sahasındaki GeoMoS Sisteminin bakımı tamamlandı

25-26 Aralık 2018 tarihlerinde SIBELCO Türkiye Madencilik San. ve Tic. A.Ş. firmasının Aydın ilindeki Alipaşa sahasında çalışan Leica GeoMoS jeodezik izleme sisteminin bakımı Sistem A.Ş. SiRiS destek ekibi tarafından tamamlanmıştır. Sahada TM50 0.5'' total station ve GeoMoS izleme yazılımı sürekli olarak şev stabilitesini izlemekte ve yetkililere eşik değerleri ile ilgili uyarı mesajlarını göndermektedir.

Ayrıca yeni nesil MS60 multistation ve GS18T ile güvenli madencilik ölçmeleri ile ilgili tanıtım yapılmıştır. MS60 ile 450 metreyi aşkın mesafelerde lazer tarama uygulaması yapılmıştır. Veriler Leica Infinity ve 3DReshaper programı ile yüzey karşılaştırma, otomatik eğri geçirme ve diğer madencilik programlarına entegrasyonlu ile ilgili uygulama kolaylıkları anlatılmıştır. GS18T ile de şev dipleri ve uçlarında GS18T'nin manyetik alandan etkilenmeyen ve kalibrasyon gerektirmeyen eğimli ölçüm teknolojisi ile güvenli ölçüm çalışmaları uygulamalı olarak gösterilmiştir.

 

Leica Nova TM50 ile deformasyon hareketlerini etkili biçimde izleyin!

Leica Nova TM50 7 gün 24 saat deformasyon izleme uygulamalarındaki zorlukların üstesinden gelir. En zorlu koşullara karşı dayanıklı olarak tasarlanmıştır. Piezo teknolojisini kullanan “direct drive” motor teknolojisi, yüksek hızlı motorizasyon ve ivmelenme yeteneğini sağlamakta. Güç tüketimi oldukça düşüktür. Motor hareketleri nanometre mertebelerinde oldukça hassastır. Diğer tür motorlardaki aktarma hareketinin elimine edilmesi ile bakım gereksinimi azalmıştır.Hareketler için dişli kullanılmamaktadır. Dahası, Leica Nova serisi total stationlar manyetik alan oluşturmamakta ve manyetik alanlardan etkilenmemektedir.

Leica Nova TM50 görüntüleme modeli, 30x büyütme ve otomatik odaklama özellikli kamera ve teleskop kamerasına sahiptir. En yeni görüntü işleme teknolojisi sayesinde Leica Nova TM50 en yüksek görüntü kalitesinde fotoğraflama sağlar.

* Prizmaya: 0.6 mm + 1 ppm /2,4 sn

* Standart Mod ;1mm + 1 ppm / 2.4 saniye

* Uzun mesafeprizma bulma - ATR(3000 metre)

* Yüksek doğruluklu açısal ölçüm 0,5” (ATR ile kullanım durumunda dahi)

* Düşük güç tüketimi

* Hedef belirtme (yakın prizmaları kolaylıkla ayırt etme)

* Hedef Fotoğraflama (reflektörler önündeki engellerin tespiti)

 

Leica GeoMoS Deformasyon İzleme  Çözümü

Günümüz  izleme projelerini hızlıca anlayıp hızlıca cevap verme gereksinimi duyan uzmanlar için Leica GeoMoS gereken esnekliği sağlayan çözümdür. Ayarlanabilir yazılım, opsiyonlar ve çeşitli lisans paketleri ile Leica GeoMoS ailesi her kullanıcının özel ihtiyaçlarına uyum sağlar. Sürekli veya periyodik projelere eksiksiz görüntüleme çözümü en yüksek doğruluk ve güvenilirlikle birlikte sağlanır. GeoMoS Monitor sensör planlama ile 24 saat ölçüm döngüsü sağlar ve tüm önemli veriler tek bir SQL veritabanına kaydedilebilir.

 

Jeodezik (TotalStation, MultiStation, GNSS), geoteknik, çevresel veya diğer sensör verilerin toplanması  uç değerlerin saptanması, veri geçerliliği, filtreleme ve otomatik yeniden ölçüm işlemleri sayesinde doğru ve güvenli biçimde yapılır. Sistem durumu ve kritik gözlemlerin limit kontrolü aktif olduğunda, sorumlu kişiler zamanında çeşitli mesaj yöntemleri ile bilgilendirilir. Gelişmiş matematiksel hesaplama ve farklı sensörlerin gözlemlerinin birleştirilmesi ile görüntüleme işleminizde en doğru istikrar sağlanır.

Türkiye'nin önde gelen firmaları Leica Geosystems ve Amberg Teknolojilerini, Sistem A.Ş.'nin desteği ile tercih etmeye devam ediyor.
 
Sizinle birlikte hep daha ileriye...Haber Albüm