MicaSense & Wingtra

Zirai Denetim için Multispektral Çözümler

WingtraOne VTOL sabit kanatlı İHA sistemine entegre edilen MicaSense MS kameralar ile ülkemizde çiftçilerin, arazi yöneticilerinin ve araştırmacıların daha doğru kararlar vermesine yardımcı olmaya çalışıyoruz. Sistem AŞ olarak ülkemizdeki kullanıcılara sunduğumuz bu sistem sahada güvenilir, tekrarlanabilir veriler üreten ve mümkün olduğunca çok sayıda yazılım platformuyla uyumlu yüksek kaliteli sonuç ürünler sağlayan en optimum sistem olarak ön plana çıkmaktadır.

MicaSense Multispektral kameraları ile birlikte kalibrasyon paneli (CRP) kullanılması, ışık koşulları ve nitelikli verilerin üretilmesi için önemlidir. CRP, görünür ve kızılötesi ışık spektrumunda yansıma değerlerini kalibre etmeyi sağlar. Uçuş öncesinde ve sonrasında ışık koşullarının doğru bir gösterimini sağlamak için CRP görüntüleri çekilmelidir.

Analizi yapılacak bölgenin WingtraOne sezgisel uçuş planlama yazılımı ve tableti ile herhangi bir eğitime ihtiyaç duyulmadan sadece birkaç dokunuş  ile uçuş planı oluşturulur ve Wingtra göreve hazır hale gelir. Dikey kalkış - iniş kabiliyeti (VTOL) sayesinde sınırlı alanlardaki iniş hassasiyeti ve  zorlu arazilerde kullanım kolaylığıyla sizlere çözüm sunmaya devam etmektedir.

MicaSense Altum kırmızı, yeşil, mavi, yakın kızıl ötesi, kızıl ötesi ve termal bantların yakalanmasını aynı anda gerçekleştirir. Verilerin hizalanmasını ve analitik için kullanılmasını kolaylaştırır. Ayrıca, altı bant olduğundan, Altum'dan gelen veriler NDVI'dan dijital yüzey modellerine ve termal ısı haritalarına kadar her şeyi oluşturmak için kullanılabilir.

NDVI analizi

 

Termal Görüntü Analizi

 

WingtraOne değiştirilebilen kameraları ile sizlere yüksek çözünürlüklü ve hassasiyetli fotoğraflar sunar. Bu fotoğraflarla aynı hassasiyette 3B modeller ve ortofotolar ortaya çıkartmanızı sağlar. Multispektral kamera seçeneğiyle de çiftçilerin, arazi yöneticilerinin ve araştırmacıların daha doğru kararlar vermesine yardımcı oluyor.

WingtaOne kaliteli ve dayanıklı parçaları sisteme optimize ederek, profesyonelliği, dayanıklılığı ve verimi bir arada sunmaya devam ediyor.

Çiftçilik, ormancılık ve çevresel arazi yönetimi gibi birçok sektörde kullanılabilecek bu eşsiz çözüm hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.