Sürekli Deformasyon İzlemede Güvenilir Tercih

Sibelco Alipaşa sahasındaki GeoMoS Sisteminin bakımı tamamlandı

25-26 Aralık 2018 tarihlerinde SIBELCO Türkiye Madencilik San. ve Tic. A.Ş. firmasının Aydın ilindeki Alipaşa sahasında çalışan Leica GeoMoS jeodezik izleme sisteminin bakımı Sistem A.Ş. SiRiS destek ekibi tarafından tamamlanmıştır. Sahada TM50 0.5'' total station ve GeoMoS izleme yazılımı sürekli olarak şev stabilitesini izlemekte ve yetkililere eşik değerleri ile ilgili uyarı mesajlarını göndermektedir.

Ayrıca yeni nesil MS60 multistation ve GS18T ile güvenli madencilik ölçmeleri ile ilgili tanıtım yapılmıştır. MS60 ile 450 metreyi aşkın mesafelerde lazer tarama uygulaması yapılmıştır. Veriler Leica Infinity ve 3DReshaper programı ile yüzey karşılaştırma, otomatik eğri geçirme ve diğer madencilik programlarına entegrasyonlu ile ilgili uygulama kolaylıkları anlatılmıştır. GS18T ile de şev dipleri ve uçlarında GS18T'nin manyetik alandan etkilenmeyen ve kalibrasyon gerektirmeyen eğimli ölçüm teknolojisi ile güvenli ölçüm çalışmaları uygulamalı olarak gösterilmiştir.

Türkiye'nin önde gelen firmaları Leica Geosystems Teknolojilerini, Sistem A.Ş.'nin desteği ile tercih etmeye devam ediyor.

Sizinle birlikte hep daha ileriye...Haber Albüm