HKMO 18. Yaz Eğitim Kampı

Sistem A.Ş. olarak biz de kampta yerimizi aldık

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası tarafından 2001 yılından bugüne her yıl düzenlenen Yaz Eğitim Kampının onsekizincisi, "Yeni Bir Hikaye" teması ile 26 Ağustos - 2 Eylül 2019 tarihleri arasında İzmir Seferihisar‘da TEOS Ormancı Tatil Köyü`nde, farklı üniversitelerin Harita/Geomatik Mühendisliği bölümünde eğitim gören 100 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Kamp programı çerçevesinde düzenlenen panel, konferans, forum ve söyleşilere bu yıl da belediye başkanları, akademisyenler ve konusunda uzman kişilerin katılım sağladığı etkinliğimizin açılış konuşmalarını sırasıyla HKMO İzmir Şube Başkanı Özhan KAYNARCA, HKMO Genel Başkanı Orhan KASAP ve TMMOB Başkanı Emin KORAMAZ yaptı.

En yeni teknolojileri tanıtmak amacıyla Leica Geosystems Türkiye Temsilcisi Sistem A.Ş. olarak "Ölçme Teknolojilerinin Hikayesi" konusunu İstanbul Teknik Üniversitesi Geomatik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rahmi Nurhan ÇELİK`in yürütücülüğünde gerçekleştirdik. Mesleki saha uygulamalarında dikey iniş kalkış yapabilen insansız hava aracı WingtraOne'nın teknik özellikleri, uçuş planlaması ve kamera seçeneklerinin de anlatıldığı uygulamalar, soru-cevap ve değerlendirmelerle son buldu. Sunumlar sonrasında katılımcı firmalara HKMO yetkilileri tarafından plaketleri verildi.
Sistem A.Ş. olarak güzel ve verimli geçen bu etkinlikte yer almaktan dolayı son derece mutluyuz. HKMO İzmir Şube ve Genel Merkez başta olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür ederiz.Haber Video