Bostancı Dudullu Metro Hattı

Metro Projelerinde Deformasyon İzleme Uygulamaları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Etüd ve Projeler Daire Başkanlığı Altyapı Projeler Müdürlüğü tarafından yürütülen Dudullu Bostancı Raylı Sistem Hattı Projesi, 14 bin 263 metre uzunluğunda olacak ve güzergah boyunca 13 istasyon bulunacak.

Proje için çalışmalar son sürat devam ediyor.

Dudullu Bostancı metro projesinde, tünel içerisinde, istasyon yapılarında ve projesinde belirlenene etki alanındaki binalarda deformasyon  izleme çalışmaları sürekli olarak yürütülmektedir.

 

Leica GeoMoS ve Amberg Geoteknik

Tünelcilik uygulamalarında deformasyon izleme için özel çözümler sunmaktadır...

Deformasyon izleme çalışmaları, diğer bir çok inşaat çalışmasında olduğu gibi metrolarda da günlük iş akışının bir parçası olarak yürütülmektedir.  Leica Geosystems ve Amberg Technologies ürün yelpazesi ile metro projelerinin yer altı ve yer üstü yapılarının otomatik ve yarı otomatik olarak izlenmesi hızlı ve kolayca gerçekleştirilmektedir. 3B görseller üzerinden detaylı raporlara erişilebilmekte ve web üzerinden kritik yapılar anlık olarak izlenebilmektedir.

 

Türkiye'nin önde gelen firmaları Leica Geosystems ve Amberg Teknolojilerini, Sistem A.Ş.'nin desteği ile tercih etmeye devam ediyor.
 
Sizinle birlikte hep daha ileriye...Haber Video