HKMO Bursa Şubesi

"Yapı Sağlığı İzlemede Alternatif Ölçme Yöntemleri"

17 Ekim 2019 Perşembe günü Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Bursa Şubesi'nin davetlisi olarak, ‘‘Yapı Sağlığı İzlemede Alternatif Ölçme Yöntemleri" hakkında sunumlar gerçekleştirdik.

Temel ÖZTÜRK konferans salonunda yapılan sunumlarda firmamızın SİRİS Bölümü Yöneticisi Özgür Avcı ve Lazer Tarayıcı Bölümü Yöneticisi Ceren Köseoğlu tarafından halihazırda mühendislik projelerinde uygulanan deformasyon izleme, yapısal farklılıkların incelenmesi gibi konularda deneyimler aktarıldı. Katılımcıların ilgi gösterdiği sunumlarda ilk olarak Ceren Köseoğlu tarafından lazer tarama cihazları hakkında kısa bir bilgilendirme yapıldı, yeni teknolojiler tanıtıldı ve ardından gerçekleştirilen uygulamalarla sunum sona erdi. Sistem A.Ş. SİRİS Bölümü Yöneticisi Özgür Avcı tarafından gerçekleştirilen 2. Sunumda ise özellikle yapı sağlığı ve deformasyon izlemelerine değinildi.
Geçtiğimiz günlerde yaşanan 5,8 lik Silivri depremi ile unutulmuş olan deprem gerçeğine de tekrar dikkat çekildi ve bu bağlamda yapı izleme sistemlerinin uygulanmakta olduğu projelerden örnek kesitler paylaşıldı. Sunum sonunda Özgür Avcı ve Ceren Köseoğluna’na katkılarından dolayı HKMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu adına Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı Ali Faruk Çolak tarafından plaket takdim edildi.

Sistem A.Ş. olarak güzel ve verimli geçen bu etkinlikte yer almaktan dolayı son derece mutluyuz. HKMO Bursa Şube ve Genel Merkez başta olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür ederiz.Haber Albüm