Leica Flexline Tünel Uygulaması Programı

Leica Flexline TS09 ve TS06 Total Station'larda Versiyon 6.00 ve üzeri yazılımlarda kullanılabilir.

Yeni FlexLine Tünel Uygulaması tünel ölçümlerini kolaylaştırıyor

 

Tünel Programı şimdi FlexLine manüel total station serisi için de mevcut.

Dizayn, çalışma, kazı ve dolgu alanlarını hesaplama gibi pek çok fonksiyonuyla yeni Tünel programı ile tünel ve altyapı çalışmalarında tüm kontrol elinizde olsun. Pek çok uygulamayı kapsayan program şu amaçlar için kullanılabilir:

* Patlatma sonrasında kazı&dolgu kontrolleri, iksa kurulumu vs.

* Kesit ölçümleri,

* Tünelin kazı çevresi aplikasyonu (Tünel aynası işaretlenmesi)

* Ve daha fazlası…

Yeni Tünel Uygulaması Leica TS06plus ve TS09plus manüel total station’ları için Leica FlexField 6.0 yazılım versiyonuyla birlikte mevcuttur.

 

 

HEPSİ BİR ARADA

Onboard yazılımı ve tünel ofis platformuyla bu “hepsi-bir-arada” uygulama sayesinde tünel ölçümleri çok daha etkili biçimde yapılır. Eğitim zamanının minimuma inmesi ile hem vakitten tasarruf edin hem de net grafikler ve kullanımı kolay iş akışlarıyla daha verimli çalışın.

Uygulama, Rio de Janeiro’daki Consórcio Linha 4 Sul metro hattında Bruno Mathias tarafından test edilmiştir. Ipanema’yı Barra da Tijuca bölgelerine bağlayan metro hattıyla birlikte tünel inşaatı devam etmektedir. Rio de Janeiro metro hattı sisteminin yeni 4. hattı (Barra da Tijuca – Ipanema) günlük 300,000’den fazla insanın ulaşımını sağlayacak ve mesai başlangıç ve bitiş saatlerinde saatte 2,000 trafik aracının yerini alacaktır. Bu yeni hatla birlikte yolcular metro hattının tamamına sadece tek bir biletle ulaşabilecekler.

Yaklaşık 16 km uzunluğundaki yeni hat Ağustos 2016’da faaliyete başlayacak. Böylece Barra -Ipanema arası 13 dakika ve Barra’dan diğer semtlere gidiş 34 dakika sürecek.

Mathias yeni tünel uygulaması ile ilgili şunları söyledi:

“Yeni Tünel programının özellikleri ile, tünel dizaynını doğrudan arazide kontrol etme, yükleme ve aplikasyon sayesinde işlerimiz çok büyük ölçüde kolaylaştı. Masraflardan yaklaşık %30 oranında kar ederken, kalite güvence ve kalite kontrol anlamında da büyük gelişmeler kaydettik. Tünel Ofis yazılımı ile arazide toplanan sonuçların ve verilerin yönetimi tamamen elinizde oluyor. Bu uygulama, FlexLine kullanıcılarımız için uygun bir çözüm; ve Captivate yazılımına sahip Viva ve Nova ürünlerinin önüne muhteşem özellikler getiriyor.”Haber Video