Aibotix Gökyüzündeki Cevher

Acacia Maden İşletmeleri'nin Tercihi Aibotix Oldu

Gökırmak Bakır Projesi kapsamında Kastamonu iline bağlı Hanönü ilçesinde faaliyetlerine devam eden Acacia Maden İşletmeleri A.Ş. hem jeodezik hem de haritacılık çalışmalarında günümüz teknolojileri ve imkanlarından faydalanmak için Aibotix'i tercih etti.

Türkiye temsilcisi Sistem A.Ş. İHA teknik ekibi tarafından daha önce gerçekleştirilen uygulamalı tanıtım ve demo çalışması başarı ile sonuçlandı. Acacia Madencilik teknik ekip ve yöneticileri tarafından beğeni ve güven kazanan Aibotix, haritacılık sektöründe hızla yükselmeye devam ediyor. Kastamonu Hanönü ilçesinde Acacia maden sahasında jeologların ve harita ekibinin müşterek katılımı ile gerçekleştirilen eğitimlerde elde edilen veriler kaya mekaniği bölümüne tam entegre edilmiş, haritacılık ve jeoloji bilimini bir araya getirmiştir. Oluşturulan hassas nokta bulutları ve koordinatlandırılmış ortofotolar sayesinde zemin etütlerinde, sondaj ölçümlerinde, arazi modeli oluşturmada kolaylık sağlanmıştır. Aibotix kaya mekaniği biriminin özel olarak talep ettiği fotoğraflardan yansıma efektine dayalı analiz yeteneği gösterilmiş ve havadan pasa, cevher ayrımı yapılmasına imkan vermiştir. Alınan nokta bulutları 3.parti yazılımlarda kullanılmıştır.

Sistem A.Ş. ailesi olarak Acacia Maden İşletmeleri A.Ş.'ye Aibotix'i tercih ettikleri için teşekkür ederiz.

Türkiyenin önde gelen firmaları Leica Geosystems teknolojilerini, Sistem A.Ş.'nin desteğiyle tercih etmeye devam ediyor. Sizinle birlikte, hep daha ileriye...Haber Albüm