PEGASUS: TWO Mobil Gerçeklik

Ölçmek için durmanıza gerek yok, sadece çalıştırın ve ihtiyacınız olan bütün veriyi toplayın.

Pegasus Two mobil ölçümler de fotogrametri  ve  nokta bulutu teknolojisini Leica kalitesi ile birleştirerek  üstün performanslı ve oldukça hızlı çözümler sunar.

Üzerinde bulunan 6 kamerası ve isteğe bağlı olarak eklenen 2 kamerası ile birlikte toplam 8 adet kamera bulunmaktadır. Bu özelliği ile 256 Mpiksel Panoramik fotoğraflar oluşturabilmektedir.

Saatte 40km hızdan 120km hıza kadar veri toplayabilen Pegasus:Two mobil tarayıcı alanında liderdir.

Pegasus 2  Novatel Gnss (GPS, GLONASS, Galileo ve BeiDou uydu sistmeleri için üçlü bant içerir) ile konumlandırma hassasiyetini önemli ölçüde artırırken isteğe bağlı olarak takılıp sökülebilen yersel lazer tarayıcı ile zengin nokta bulutu üreterek saha çalışmalarını en aza indirir. Esri ArcGIS, Cyclone, 3DReshaper yazılımları ile ofiste çok yönlü, hızlı ve etkili çözümler sunar.

Otomatik yol analizi araçları kullanılarak, tek tıklama ile yol işaretleri otomatik olarak algılanır, sınıflandırılır ve koordinatlandırılır.

IRI (international roughness index) standartlarında yüksek hassasiyetli nokta bulutu verileri elde edilir.

Fotoğraflar ve nokta bulutu verilerini kullanarak yol üzerindeki çukur, kasis gibi hasarları otomatik olarak tanımlar ve koordinatlandırır.

3mm piksel boyutuna kadar hassas ve yüksek çözünürlüklü ortofotolar ile yol üzerindeki çatlaklar gibi ince detaylar kaydedilir ve işlenilebilir.

Pegasus ile yer yüzündeki gerçekliği yakalarken, Pegasus: Stream jeo radar ile

yeraltı da eş zamanlı olarak taranabilir.

Toprağın altındaki şeyler, yeryüzünde olanları da etkiler. Pegasus: Stream gömülü nesneleri görünür hale getirmekle kalmaz, potansiyel tehlikeleri de ortaya çıkarır;

Altyapı çalışmalarında boru ve kablo hatları gibi önemli elemenların tespiti ile ortaya çıkabilecek tehlikeler önlenmiş olur. Maliyet ve zaman tasarrufu sağlanır.


Leica Pegasus:Two ile hareket halinde mobil gerçekliği yakalayın.Haber Video